Strefa Rezerwacji
TOP OKAZJE - najlepsze oferty biletów lotniczych, wycieczek i wyjazdów narciarskich. Sprawdź górne menu - druga zakładka od lewej.

Porady użytkownika bim2009

Tanie wakacje w Norwegii


Wśród polskich turystów wciąż dominuje przekonanie, że Norwegia jest krajem niebotycznie drogim. Owszem, można wydać krocie, ale równie łatwo jest zaplanować urlop w taki sposób, by pobyt wśród najpiękniejszych krajobrazów Północy nie zrujnował wakacyjnego budżetu.Istnieje wiele sposobów na tanie wakacje w krainie fiordów, trolli i niezachodzącego słońca. Duże oszczędności można poczynić udając się do Norwegii z własnym namiotem. Do dyspozycji jest sieć dobrze wyposażonych kempingów na obszarze całego kraju, wliczywszy w to Svalbard. W ostateczności można skorzystać ze zwyczajowego prawa do rozbicia namiotu w przygodnym terenie. Równie tani może być urlop z wykorzystaniem domków hytte, którymi dysponuje większość kempingów. Na wielu z nich 4-5-osobowy domek z podstawowym wyposażeniem wynajmiemy już od ok. 400-450 NOK za noc. Nieco droższe, ale i bardziej komfortowe, są schroniska Norske Vandrerhjem, warto pamiętać także o kwaterach sieci VIP Backpackers. Miłośnikom gór można z kolei polecić bezobsługowe chatki, rozsiane na górskich szlakach – wystarczy mieć własny prowiant, by cieszyć się urokiem najwyższych szczytów Skandynawii.Wybierając się do Norwegii, można skorzystać z tanich i coraz liczniejszych połączeń lotniczych z Polski. Na stronach takich linii jak Norwegian, Wizz czy OLT Express możemy znaleźć bilety w niezwykle atrakcyjnych cenach. Są też specjalne bilety Explore Norway, oferowane przez linie lotnicze Widerøe, dzięki którym zobaczymy całą Norwegię!Kolejny sposób na oszczędności to postawienie na wędrówki piesze lub rowerowe, o ile zabierzemy pojazd z Polski. Wakacje z plecakiem lub na dwóch kółkach to nie tylko tania, ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Decydując się na ten rodzaj aktywnego wypoczynku możemy skorzystać z tanich połączeń kolejowych – ich ceny bywają niższe niż w Polsce! Przykładem są specjalne bilety sprzedawane przez serwis internetowy norweskich kolei NSB – za najtańszy bilet na nawet najdłuższej trasie zapłacimy tylko 199 NOK! Podobnych okazji warto szukać w serwisie linii autobusowych NOR-WAY Bussekspress.O żywność też nie musimy się martwić. Fiordy są pełne ryb, wystarczy zabrać wędkę, by raczyć się darmową, świeżą strawą, jaką nie powstydzi się niejedna restauracja. Należy jedynie pamiętać, by wędkując w strumieniach lub akwenach słodkowodnych posiadać stosowną licencję. Połowy w wodach fiordów są oczywiście zwolnione z wszelkich opłat.Rybne menu świetnie uzupełnią zakupy w supermarketach Bunnpris, Rema 1000 czy Kiwi. Ceny niektórych produktów żywnościowych są w nich zbliżone do tych, jakie spotkamy w rodzimych sklepach. Przystępne ceny mają zwłaszcza przetwory warzywne i owocowe czy pieczywo chrupkie.

Więcej informacji o tym, gdzie i tanio podróżować można znaleźć na stronach serwisu Visit Norway w języku polskim www.visitnorway.pl


Dodano: 21.06.2012 07:27
Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018
Komentarze: 0

Wersje językowe

Kursy walut

EUR
4.14
USD
3.34
CHF
3.60
GBP
4.68
Średnie kursy, 20-02-2018
Żródło: NBP

UWAGA KONKURS!

Konkurs KUBEK ZA RADY trwa
► Zobacz co radzą nasi użytkownicy

kubek
Nagrodziliśmy uczestników 33. edycji SPRAWDŹ
Trwa 34. edycja

Rozkład jazdy PKP

Kontakt

Zglos problem