Opieka medyczna w Czarnogórze
Od czerwca 2006 r., kiedy Czarnogóra odłączyła się od Serbii, kwestia zabezpieczenia medycznego Polaków przebywających w Czarnogórze nie została jeszcze uregulowana (stan na koniec 2009 roku).
W większych miejscowościach działają państwowe szpitale i ambulatoria. W nagłych przypadkach udzielają one turystom pomocy bezpłatnie, jednak pod warunkiem posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). W tym celu należy dokonać rejestracji EKUZ w miejscowym Funduszu Zdrowia (Found za Zdravstvo) i uzyskać zaświadczenie o prawie do nieodpłatnej pomocy medycznej.
O KARCIE EKUZ POCZYTAJ TEŻ W RADACH DLA TURYSTÓW
Dodatkowo istnieją przychodnie prywatne, ale wizyta u lekarza prywatnego to wydatek 50-100 €. Turyści wybierający się do Czarnogóry koniecznie powinni ubezpieczyć się od kosztów leczenia.
W przypadku poważniejszych problemów należy zwrócić się do polskiej ambasady, która pomoże wybrać odpowiedni szpital.
W Czarnogórze nie ma szczególnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, nie są też wymagane świadectwa szczepień ochronnych.
Apteki są dobrze zaopatrzone i nie wymaga się w nich recept.
Miałeś problemy zdrowotne w Czarnogórze - napisz jak faktycznie wygląda tam opieka medyczna dla zagranicznych turystów
Opcja tylko dla zalogowanych
Wybrana opcja dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się już teraz, szybko, łatwo i za darmo!