Podróż ze zwierzakiem
Porady turystyczne. Ze zwierzęciem za granicę
Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej otworzyło granice dla ludzi i... skomplikowało podróże zwierzętom. Tak jest od 2004 roku. Polska musiała dostosować swoje przepisy do unijnych wymogów, więc zwierzęta, które przewozi się z jednego kraju do drugiego podlegają przepisom, które w szczegółach są różne dla różnych krajów.
Generalnie wyjeżdżający za granicę zwierzak musi mieć
Europejski Paszport dla Zwierząt Domowych z kompletem aktualnych szczepień i pod skórę wszczepionego
mikroczipa, na którym są zapisane wiadomości o zwierzaku i jego właścicielu. Mikroczip musi zawierać ten sam kod identyfikacyjny, który znajduje się w paszporcie.
Przepis dotyczy tylko
psów, kotów i fretek przewożonych w celach niekomercyjnych. Chomiki, króliki, świnki morskie, gady i ptaki nie muszą spełniać tych wymogów. Jednak zawsze powinieneś zapoznać się z krajowymi przepisami dotyczącymi przywozu tych zwierząt do danego kraju lub ich wywozu z danego kraju.
Psi paszport honorowany jest w całej Unii jako dowód szczepienia zwierzaka przeciwko wścieliźnie, Jednak
Irlandia, Malta,
Szwecja i
Wielka Brytania wymagają dodatkowego potwierdzenia, że szczepienie jest skuteczne. Niezbędne badania muszą być przeprowadzone co najmniej 6 miesięcy przed planowaną podróżą w przypadku Irlandii, Wielkiej Brytanii i Malty oraz na 120 dni w wypadku Szwecji.
Jeśli natomiast wybierasz się do Finlandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii lub na Maltę, zwierzę musi również zostać poddane leczeniu przeciwko
tasiemcowi Echinococcus:
- odpowiednie leki muszą zostać podane przez lekarza weterynarii nie wcześniej niż 120 godzin i nie później niż 24 godziny przed terminem planowanego wjazdu zwierzęcia na terytorium Finlandii, Irlandii, Malty lub Wielkiej Brytanii
- lekarz weterynarii przeprowadzający leczenie musi poświadczyć wodpowiedniej sekcji paszportu, że zwierzę otrzymało odpowiednie leki.
Na dodatek w Wielkiej Brytanii nie każdy zwierzak jest mile widziany - zakaz wwozu dotyczy psów ras: dog argentyński, pit bull, fila brasileiro i tosa inu.
INNE PORADY DOTYCZĄCE PRZEWOŻENIA ZWIERZĄT (klinij w tytuł):
Podziel się informacją:
porady pisane przez Was
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
zwierzaki
Wyjazd ze zwierzakiem to konieczność---jeżeli mamy zaufaną osobę której mozemy...
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Zwierzątko w podróż
Chcesz wziąć ze sobą zwierzę? Od 3 lipca 2004 roku wymagane jest posiadanie europejskiego...
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Niezbędnik psa.
Zabierając gdzieś psa powinniśmy oprócz smyczy wziąć także kaganiec. Nawet jeśli...
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Zwierze
Jeżeli zamierzasz wziąć ze sobą zwierze to weź dla niego jedzenie i wodę .Pamiętaj żeby...
Porada z działu: Podróż ze zwierzakiem
Opcja tylko dla zalogowanych
Wybrana opcja dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się już teraz, szybko, łatwo i za darmo!Komentarze:
Raczej zostawiłabym swojego pupila pod opieką zaufanej osoby. Zwierzę podróżując się stresuje i możemy być narażeni na nieprzyjemne komentarze innych osób, które nie są ich zwolennikami.
Zwierzak może stresować się podczas podróży np pociągiem.Dając tabletkę możemy złagodzić stres
Warto zaopatrzyć się w tabletki ziołowe uspokajające dla naszych pupili.
Oczywiście trzeba się dobrze przygotować na taki wyjazd
Wakacje ze zwierzakiem to bardzo fajna sprawa.Gdyby więcej hoteli i ośrodków wypoczynkowych oferowało taki wypoczynek, może nie byłoby tylu porzuconych czworonogów w okresie wakacji.
nasz pupil będzie bardziej zadowolony kiedy znajdziemy mu miły hotelik na czas naszej nieobecności gdzie spokojnie przeczeka nasz powrót! nam również zagwarantuje spokojny czas relaxu!