Jakie ubezpieczenie wybrać
Porady turystyczne. Jakie ubezpieczenie wybrać
W zależności z kim i dokąd jedziesz powinieneś wykupić odpowiednie ubezpieczenie. W poradach turystycznych radzimy Ci jakie jest najlepsze w Twojej sytuacji:
Jeśli wyjeżdżasz na urlop z dziećmi:
Powinieneś wykupić taką polisę, która zagwarantuje Ci opiekę nad dziećmi w razie Twojej choroby podczas pobytu za granicą, czyli na przykład opłacenie przez ubezpieczyciela wyjazdu opiekuna, który może być wynajęty przez firmę ubezpieczeniową lub być członkiem Twojej rodziny. Ta opcja sprawdzić się może, jeśli Twój pobyt w szpitalu ma być krótki. Jeśli leczenie wymaga dłuższego czasu, umowa z ubezpieczycielem powinna gwarantować organizację i pokrycie kosztów powrotu dzieci do wskazanego miejsca w Polsce.
Jeśli wyjeżdża dwoje dorosłych:
Wypadki chodzą po ludziach, więc jeśli jedziecie we dwójkę dobrze jest zaopatrzyć się w polisę, która pokryje koszty pobytu w hotelu jednej z osób, gdyby druga znalazła się w szpitalu, a termin zakończenia wycieczki minął. Ubezpieczyciele zwykle stosują ograniczenia dotyczące liczby noclegów do 7–14 dób i limity kosztów noclegu. Polisa powinna pokrywać też koszty transportu jednej osoby, gdyby druga zachorowała, a powrót wcześniej przewidzianymi środkami nie był możliwy.
Jeśli jedziesz sam:
Możesz wykupić polisę z opcją pomocy w wyrobieniu dokumentów czy udzielenia pożyczki w razie kradzieży dokumentów lub pieniędzy. Ubezpieczyciel może też pożyczyć pieniądze na kaucję w razie zatrzymania przez wymiar sprawiedliwości za granicą.
Jeśli dziecko jedzie samo:
Wykupiona przez Ciebie polisa powinna gwarantować pokrycie kosztów wizyty osoby bliskiej w razie pobytu w szpitalu dziecka za granicą. Ubezpieczyciel zawrze z Tobą taką umowę, zorganizuje i zapłaci za Twój pobyt i transport, jeśli dziecko trafi do szpitala na dłużej niż 7 dni i nie towarzyszy mu żadna osoba pełnoletnia. Obowiązują limity na koszty noclegu i liczby dób od 7 do 14 dób.
Jeśli jedziesz samochodem:
Oprócz standardowego AC, OC i NW dobrze jest wykupić opcję kierowcy zastępczego, szczególnie jeśli prawo jazdy posiada tylko jedna z wyjeżdżających osób. Jeśli stan zdrowia jedynego kierującego nie pozwala na kontynuowanie podróży, towarzystwo organizuje i pokrywa koszty dojazdu i pracy innego kierowcy, który przywozi ubezpieczonego i pasażerów do Polski.
INNE PORADY DOTYCZĄCE UBEZPIECZEŃ (klinij w tytuł):
Podziel się informacją:
porady pisane przez Was
ubezpieczenie
Pamiętaj o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia od kosztów leczenia i...
Porada z działu: Jakie ubezpieczenie wybrać
Opcja tylko dla zalogowanych
Wybrana opcja dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się już teraz, szybko, łatwo i za darmo!Komentarze:
Są tutaj. Polecam, może się przydadzą http://www.urloplany.pl/title,Zielona_Karta,pid,124.html
Przy okazji podróży samochodem dorzuciłabym trochę informacji. Chociażby o Zielonej Karcie, która nadal może być potrzebna w niektórych krajach europejskich. Warto to przed wyjazdem sprawdzić np. na stronie PBUK. Bo raczej nie ma nic gorszego, jak utknąć w trasie z powodu małej awarii i nie mieć dostępu do szybkiej naprawy? :)