Blogi z podróży
Willa Home

ul. Tadeusza Kościuszki 20
87-720 Ciechocinek

Dlaczego warto dodać | Ostatnio dodane

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2019
pn wt śr cz pt sb nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

linki

NASZA SONDA

Kartą, czy gotówką? Jak płacisz za granicą?
obojętnie
nie jeżdżę za granicę
wyłącznie kartą
tylko gotówką
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych „RODO”. Prosimy o zapoznanie się, jak będziemy przetwarzać Państwa dane po 25 maja 2018 r. Szczegóły: zakładka "Dane osobowe, Regulamin. Polityka prywatności" w dolnym menu strony.

Nasi fani

ROZDALIŚMY JUŻ 358 KUBKÓW!  Trwa 34. edycja konkursu "Kubek za rady". Wpisuj rady dla turystów, wygrywaj kubeczki! Wygranych tej edycji nagrodzimy. Jeśli wygrałeś nagrodę w 33. edycji, przyślij adres: konkursy@urloplany.pl

Forum

Internauci polecają najciekawsze miejsca na weekend w Polsce

Oceń wątek
 
Ocena: 0,0

Postów Ostatni post/autor
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 13:53:31
monika5452 poleca - Karkonosze
Poleciłabym Karkonosze. Jest to najwyższe pasmo Sudetów, niegdyś zwane także Górami Olbrzymimi. Mimo że nie jest już tak tajemnicze i niedostępne jak przed wiekami, to do dziś pozostaje wyjątkowe.

Sudety kryją w sobie piękno miejsc niepowtarzalnych i charakterystycznych wyłącznie dla nich. Kotły i stawy polodowcowe, wodospady i strumienie, liczne formy skalne o bajcznych nazwach i kształtach, unikatowe gatunki roślin i zwierząt, szczyty górskie z najbardziej znanym szczytem Śnieżką0 to tylko część skarbów przyrody, które jak magnes przyciągają turystów przez cały rok.

Bardzo liczne obiekty (np. schroniska: Strzecha Akademicka, Samotnia, Schronisko na Hali Szrenickiej czy Pod Łabskim Sczytem) służą ludziom którzy w Karkonoszach szukają wypoczynku, atrakcji i wrażeń. Również w miarę poznawania KArkonoszy zwiększyła się fliczba form uprawiania turystyki. Oprócz pieszych wędrówek po górach, popularnych od wiosny do jesieni, turyści mogą także odkrywać uroki karkonoskiej zimy. Popularne są przejażdżki rogatymi saniami, zjazdy w górach i organizowane u podnóża gór kuligi.

Największe schroniska: Na Przełęczy Okraj, Na Śnieżce, Na Równi Pod Śnieżką, Nad Łomniczką, Strzecha Akademicka, Odrodzenie, Chojnika, Domek Myśliwski
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 22:53:28
Damian poleca - Poznań - Ostrów Tumski
Najbardziej na weekendowy wypad polecałbym Poznań - Ostrów Tumski. jest
to magiczne miejsce, i ma swój specyficzny klimat. Poznań jest pięknym
miastem, położonym pomiędzy malowniczymi terenami Puszczy Zielonki oraz
Puszczykowa. Można zwiedzać miasto, i w parę minut znaleźć się w środku
puszczy.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 22:55:09
Magdalena Kałużna poleca - ruchome wydmy w Łebie
Poleciłabym Ruchome Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym (Łeba). Tam można poczuć się jak na pustyni, w oderwaniu od codzienności można się wyciszyć i wsłuchać w naturę. Wrażenie pustyni, a jednak tak blisko morza, od którego powiew odświeża, a szum uspokaja myśli. Także bliskość lasu działa kojąco zielenią i śpiewem ptaków. Dla mnie osobiście jest to miejsce magiczne. Potrójne piękno (wydmy, morze, las) na jednym obszarze.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 22:56:59
Agata Wojciechowska poleca - Lądek Zdrój
Gdybym miała polecić miejsce na weekendowy wypad, to miejsc niezliczę. Ostatnio jednak na tapecie jest Lądek Zdrój. Dlaczego? Bo miasteczko i okolice mają w sobie troszeczkę z wszystkiego.

Gdy nie mamy ochoty zbyt sie nadwyrężać, możemy się przejść do pobliskiej Lutyni, a później do punktów widokowych. Ładny spacer można sobie urządzić również na wzgórze z trzema krzyżami, które króluje nad miastem. Stamtąd idealnie widać panoramę miasta. Polecam wycieczkę całodniową przez szczyt Trojaka, skąd widać Śnieżnik przez ruin zamku Karpień, który był siedzibą raubritterów do wyludnionej wioski, z której została tylko kaplica.

Należy na trasie uważać, gdyż rok temu w okolicy widziano niedźwiedzia bunatnego. Dla ambitniejszych jest góra Borówkowa z czeskim schroniskiem na szczycie i wieżą widokową. To tam spotykali się polscy i czescy opozycjoniści przez 1989 rokiem. Podają również czeskie piwo. Po drodze z kolei widać doskonale historię tych ziem, gdyż są na nich słupki graniczne z literami D przerobionymi na P i CS przerobionymi na C.

Okolice Lądka Zdrój są rówież idealne dla rowerzystów, gdyż przygotowano specjalnie dla nich szlaki.

Po zejściu z gór można podziwiać architekturę Lądka, sączyć z uzdrowiska wodę, zjęść gofry i pstrąga z czosnkowo - koperkowym nadzieniem. Palce lizać...
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 22:58:54
Patrycja Przerada poleca - Wdzydze Kiszewskie
Na wypady za miasto w Polsce polecam : Wdzydze Kiszewskie , wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Kościerzyna, na Pojezierzu Kaszubskim i na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

Na miejscu znajdziemy wiele atrakcji takich jak jezioro Gołuń, siedzibę najstarszego w Polsce skansenu - Kaszubskiego Parku Etnograficznego. W skansenie znajduje się między innymi XVII-wieczny kościółek przeniesiony ze Swornegaci, chata z Piechowic oraz wiatrak
holenderski.
Sama jeżdżę tam dość często! Jest to idealne miejsce na weekendowy wypad. Jest co pozwiedzać, można uczestniczyć w lekcji języka Kaszubskiego w budynku dawnej szkoły. Można wynająć rower wodny/kajak i popływać po jeziorze. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 22:59:57
Jarosław Szmigielski poleca - Moryń
Moryń - malownicze , spokojne miasteczko w woj. zachodniopomorskim otoczone średniowiecznymi murami obronnymi, położone nad czystym jeziorem Morzycko. Idealne miejsce na odpoczynek, relaks i wyciszenie od zgiełku codziennych prac i hałasu miasta.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 23:02:42
kasia.jarek poleca - Las Piwnicki
Rezerwat przyrody Las Piwnicki – najstarszy, z 1924 rezerwat leśny - leśny rezerwat przyrody o ochronie częściowej, położony w województwie kujawsko-pomorskim, na terenie gminy Łysomice (wieś Piwnice), w pobliżu Torunia.

Ochronie podlega grąd z 300-letnimi dębami oraz 160-letnimi sosnami. Jeden z najstarszych rezerwatów przyrody w Polsce, założony w 1924 r. Na jego terenie działa Stacja Ekologiczna Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rezerwat przyrody Las Piwnicki został utworzony zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia 25 sierpnia 1956 roku. Rezerwat reprezentuje niewielki, dobrze zachowany fragment bogatych florystycznie lasów i borów mieszanych, porastających w przeszłości rozległe obszary pradoliny Wisły.

Las Piwniczki należy do najstarszych rezerwatów przyrody na ziemi chełmińskiej, którego ochronę zainicjował w 1924 r. prof. A. Wodziczko. W wyniku interwencji prof. Wodziczki, Wojewoda Pomorski w 1924 r. wydał zakaz prowadzenia prac zrębowych w Lesie Piwnickim. Powierzchnia rezerwatu znajduje się na IX erozyjno-akumulacyjnym terasie pradoliny Wisły, w pobliżu krawędzi wysoczyzny morenowej. Południową granicę stanowi malowniczo meandrująca Struga Łysomicka.

Najwyższe wzniesienie występuje w środkowo-zachodniej części rezerwatu i osiąga 71,5 m n.p.m. Teren obniża się łagodnie ku zachodowi, gdzie znajduje się punkt najniższy 61,5 m n.p.m. W rezerwacie znajdują się dwa wały wydmowe o wysokości 3-5 metrów, wydłużone w kierunku zachodnim.

Tyle suchych faktów.

Większość torunian nie wie, iż kilka kilometrów od miast , w pobliżu obleganej przez nich w weekendy BARBARKI znajduje się cudowne , bajkowe miejsce. Jest to właśnie Rezerwat przyrody Las Piwnicki.

Odwiedzając to miejsce ma się wrażenie , iż za powalonym konarem czai się tajemniczy świat . Zamykasz oczy i słyszysz tylko szelesty, szumy, czujesz woń lasu.

Tak wyglądałby świat bez człowieka
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 23:04:26
Agata Konopka poleca - rowerem po Dolinie Kościeliskiej
Jazda na rowerze to dobra zabawa,
To także wycieczka naprawdę ciekawa,
Z nim mogę po ulicy i polach,
oddać się jeździe w dzikich swawolach,

Na rowerze ogarniam niesamowite prędkości,
Pędzę coraz szybciej by okazać mu uczucie miłości,
Bo za Moim rowerem pseudo "Honda",
każdy z zaciekawieniem się ogląda,
a ja na nim po prostu szałowo wyglądam,
i na krajobrazy górskie z zaciekawieniem spoglądam.

Choć nie jeżdżę na rowerze wyczynowo,
zawsze na nim czuję się wystrzałowo,
podążam do pracy i na zakupy,
On wykształca mięśnie mojej pupy!

Mogę także poczuć we włosach wiatry,
Z nim nie straszne mi szczyty górskie Tatry!
Właśnie tu zapraszam na rowerowe ścieżki
W Dolinie Kościeliskiej są tego domieszki,
Można krajobraz podziwiać i wdychać świeżości,
Prawdziwa świeżość od Matki Natury z miłości
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 23:05:48
goocha27 poleca - Poręba
Gorąco polecam spędzanie weekendu z dala od codziennego zgiełku oraz dźwięków miasta. Idealnym miejscem do tego typu wypoczynku jest Poręba, miejscowość leżąca pod Krakowem (20 km od Myślenic). Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dla zapalonych wędrowców i podróżników Poręba oferuje liczne szlaki górskie, od tych najłagodniejszych, aż po te bardziej męczące. Turysta znajdzie tutaj również Ośrodek Wypoczynkowy wraz z ogólnodostępnym basenem. Świeże powietrze od razu da o sobie znać znacznie ulepszając samopoczucie.

Wiele wspaniałych lasów będzie wytchnieniem dla każdego mieszkańca miasta. Również dzieci znajdą tu wiele atrakcji, jakie oferuje świetlica w budynku OSP. Dla miłośników muzyki, liczne festiwale na "Kudłaczach" w ośrodku przystosowanym do licznych imprez a także bardzo gościnnym dla turystów. W skrócie: raj na ziemi, POLECAM!!!
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-03 23:07:09
Joanna poleca - Darłowo
Polecam moje miasto – Darłowo - położone nad brzegiem morza. Miasto z bogatą i burzliwą historią, pełną legend. Siedzibą Króla Eryka I Pomorskiego – ostatniego wikinga Bałtyku. To miasto ze zdrowym klimatem, pozbawionym wpływu czynników przemysłowych.

Chętni mogą popłynąć w morze na wycieczkę lub wybrać się na wyprawę wędkarską po rybę swojego życia. Dla turystów swoje podwoje otwierają gotyckie zabytki: Zamek Książąt Pomorskich czy Kościół Mariacki. Poza tym na cmentarzu został wybudowany Kościół Św. Gertrudy, który pochodzi z XVw. Jest on rzadkim przykładem gotyckiej architektury cmentarnej, zbudowanej na planie 6-boku z 12-bocznym obejściem.

W słoneczne, letnie dni zapraszam na plażę. Mamy stąd widok na latarnię morską oraz na wejście do portu. W ostatnich miesiącach zawija do nas coraz więcej statków handlowych. Jest więc okazja podziwiać jednostki, które pływają pod różnymi banderami. Stojąc na końcu falochronu możemy je podziwiać w akcji.

Wersje językowe

urlopletter

Zapisz się na nasz newsletter, to nie kosztuje.
Zobacz archiwum
Ważne! Nikomu nie udostępniamy Twojego adresu

Kursy walut

EUR
4.25
USD
3.78
CHF
3.84
GBP
4.73
Średnie kursy, 20-07-2019
Żródło: NBP

Zasady cookies

Nasz portal używa plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.