Blogi z podróży
Willa Home

ul. Tadeusza Kościuszki 20
87-720 Ciechocinek

Dlaczego warto dodać | Ostatnio dodane

Kalendarz wydarzeń

Maj 2019
pn wt śr cz pt sb nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9

linki

NASZA SONDA

Kartą, czy gotówką? Jak płacisz za granicą?
obojętnie
nie jeżdżę za granicę
wyłącznie kartą
tylko gotówką
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych „RODO”. Prosimy o zapoznanie się, jak będziemy przetwarzać Państwa dane po 25 maja 2018 r. Szczegóły: zakładka "Dane osobowe, Regulamin. Polityka prywatności" w dolnym menu strony.

Nasi fani

ROZDALIŚMY JUŻ 358 KUBKÓW!  Trwa 34. edycja konkursu "Kubek za rady". Wpisuj rady dla turystów, wygrywaj kubeczki! Wygranych tej edycji nagrodzimy. Jeśli wygrałeś nagrodę w 33. edycji, przyślij adres: konkursy@urloplany.pl

Forum

Internauci polecają najciekawsze miejsca na weekend w Polsce

Oceń wątek
 
Ocena: 0,0

Postów Ostatni post/autor
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:39:16
Justyna Wenta-Labuda poleca - Podlasie
Jesli chodzi o polecenie miejsca na weekend to poleciłabym Podlasie.

Polecam w szczególności: Drohiczyn, Mielnik, Grabarkę (kiedy jest sennie i pusto i podczas Spasa), Radziwiłłówkę (takiego nagromadzenia cudownych miejsc próżno szukać gdzie indziej w Polsce), Niemirów , Janów Podlaski (koniecznie trzeba zejść do podziemi katedry i zobaczyć szczątki pochowanych tam osobistości, a zwłąszcza Adama Naruszewicza, a potem przejść się do jego groty w pobliskim parku), Pratulin i Neple (ze względu na czarowny klimat i historię - zresztą cała droga wzdłuż Bugu od Drohiczyna po Terespol jest godna polecenia - zwłąszcza na rower), okolice Terespola (ze względu na zagródki na beczki z ogórkami w starorzeczach Bugu - widok nie z tej ziemi), Kostomłoty, Kodeń (ze względu na historię cudownego obrazu i fasade kościoła w moim mniemaniu jedną z najpiękniejszych w Polsce), Jabłeczna (koniecznie na odpust św. Onufrego - odbywająca się wówczas jutrznia jest jednym z najbardziej mistycznych obrządków, który miałam okazję oglądać).
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:40:15
Ewa Kiepas poleca - Sanktuarium w Św. Lipce
Polecam aby chodź raz w życiu zobaczyć Sanktuarium Maryjne w Św. Lipce. Jest to maleńka miejscowość na Mazurach. Nie chodzi mi o to aby jechać tam koniecznie się modlić. Na mnie ogromne wrażenie zrobiły malowidła wewnątrz kościoła. Namalowane postacie wyglądają jakby patrzyły na nas...są po prostu jak żywe. Dodatkową atrakcją są piękne organy z poruszającymi się postaciami. Polecam wszystkim urlopowiczom.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:42:52
mersi41 poleca - województwo świętokrzyskie
Oczywiście, że Województwo Świętokrzyskie, Kielce - Góry Świętokrzyskie.
Ponieważ znajdzie się coś dla każdego małego i dużego, mniej i bardziej zwariowanego.

1. Jaskinia "Raj" jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.

2. "Kadzielnia" jest rezerwatem ścisłym przyrody nieożywionej, o pow. 0,6 ha, utworzony w 1962 roku. Kadzielnia stanowi największe skupisko jaskiń (26) na Kielecczyźnie.

3. Święta Katarzyna to miejscowość u podnóża Łysicy. Najlepsze wyjście na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich.

4. Egzotarium "Dolina Gadów" jest największą w regionie ekspozycją żywych gadów.

5. W rejonie Gór Świętokrzyskich już od lat siedemdziesiątych XX wieku znajdowano w skałach jurajskich ślady największych gadów w dziejach Ziemi - dinozaurów.
Jura Park - Bałtów.

6. Zamek w Chęcinach pełnił istotną rolę: na zamku często bywał król oraz odbywały się zjazdy rycerstwa w latach: 1310, 1318, 1331, 1333. W 1318 r. W obawie przed Krzyżakami zdeponowano tu skarbiec archidiecezji gnieźnieńskiej.

7. Inne:
a) Kościół i klasztor - Karczówka
b) Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP
c) Dąb Bartek Zagnańsk liczy sobie około 670-ciu lat
d) Tor wyścigowy Miedziana Góra - turystyka - camping, sport-tor kartingowy oraz baza
szkoleniowa dla ratownictwa drogowego.
e) Park Linowy Stadion Kielce

8. A na zakończenie wyjazdu polecam nowo powstałą Galerię Korona, oraz Stadion Korony Kielce. I spacer przez ul. Sienkiewicza o zmroku.

Uważam, że "weekendowy wypad" - to za krótki czas na tak piękne Świętokrzyskie Województwo.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:43:54
Anna Śliwińska poleca - zalew Pogoria
Zalew Pogoria - Dąbrowa Górnicza. MIejsce położone blisko GOPU. Stosunkowo czysta woda jak na obiekt tego typu. Możliwość uprawiania sportów wodnych. Dookoła obiektu ścieżka rowerowa co zwiększa zakres możliwej aktywności
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:45:31
Anna Borys poleca - jeziora Augustowskie
Na weekendowy wypad za miasto zdecydowanie poleciłabym wszystkim mazurskie jeziora. Wypoczynek nad nimi to sama przyjemność. Świeże powietrze, szum wody. Coś wspaniałego. Taki wypad nie kosztuje dużo. Nie musimy wynajmować domków czy pokojów w hotelach. Wystarczy wybrać pole namiotowe i rozstawić namiot. Niedrogo można wypożyczyć kajak czy rower wodny i relaksować się pływając po jeziorze. Takich miejsc jest mnóstwo. Osobiście polecam jeziora augustowskie. Jestem mieszkanką Augustowa, ale
kiedy wyjeżdżam i spędzam czas nad jeziorem czuję się jak na dalekich wczasach. Polecam wszystkim
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:46:14
Joanna Gracek poleca - Twardy Dół
Z czystym sumieniem na weekendowy wypad poleciłabym Twardy Dół - to niewielka miejscowość na Kociewiu z pięknym, czystym jeziorem Niedeckim. Spędzić tu weekend to nawet mało! Okolica jest idealna do spacerów - mnóstwo tu lasów, gdzie powietrze kusi czystością i rześkością. A po długim spacerze czy też wyprawie rowerowej zachęcam do kąpieli w niespotykanie czystej wodzie! Jezioro Niedeckie ma pierwszy stopień czystości. Leżysz na pomoście lub plaży i czujesz się jak w Turcji czy Chorwacji - z tą jednak różnicą, że plaża jest piaszczysta :-) Wieczorem możesz podziwiać raki brodzące po dnie jeziora. Do tego wszystkiego można zrelaksować się w pobliskim ośrodku, który oferuje m.in. SPA oraz siłownię. Znajdziesz tu pole namiote ale też domki do wynajęcia.

Warto skusić się na przyjazd do Twardego Dołu!
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:48:30
svenik poleca - Ustka
Poleciłbym wypad nad morze do Ustki. Dla całej rodziny dobrze jest wygrzać się na wspaniałej plaży, pobudować domki z dziećmi z piasku, pograć w piłkę. Z plaży również Ci, którzy lubią wędkarstwo mogą łowić ryby lub wybrać się w rejs wędkarski. Również z rodziną można wybrać się w rejs po morzu. Ponadto są szlaki turystyczne, gdzie można wybrać się w podróż rowerem i zwiedzać piękne krajobrazy i teren. Podziwiać lasy, wdychać morskie powietrze. W Ustce również można zwiedzać i podziwiać architekturę nadmorską jak np. starą latarnię.

Myślę, że nikt by się tam nie nudził. Ja osobiście mieszkam w Słupsku w miejscowości oddalonej od Ustki o 20 km, ale z przyjemnością zabieram tam swoją rodzinę.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:51:37
gryszelm poleca - Arboretum w Kopnej Górze
Mieszkam w Białymstoku i na weekendowy wypad za miasto poleciłabym Arboretum w Kopnej Górze, w Nadleśnictwie Supraśl, 30 km od Białegostoku. Arboretum to taki jakby ogród botaniczny na powietrzu. Ten jedyny we wschodnio - północnej Polsce znajduje się w centrum Puszczy Knyszyńskiej i można tam dojechać samochodem lub rowerem.

Z Białegostoku do Supraśla prowadzi ścieżka rowerowa, a dalej jedzie się wprawdzie szosą, ale ruch jest na niej niewielki. Przed bramą jest parking, gdzie zostawiamy nasz środek lokomocji i udajemy się w pieszą wycieczkę po Arboretum. Tuż za bramą napotykamy duży głaz z pamiątkową tablicą poświęconą powstańcom z 1863 roku.

Dalej rozciąga się długa lipowa aleja, którą dochodzimy na szczyt niewielkiego wzniesienia. Całe Arboretum zajmuje powierzchnię 26ha i charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu, można przyjechać tu na 2 godziny lub spędzić cały dzień. W tygodniu Arboretum otwarte jest od 8 do 15, w weekendy do 19-tej.

Proponuje zacząć zwiedzanie od parkowej części, gdzie głównie eksponowane są obce gatunki drzew i krzewów oraz rośliny ozdobne. W większości zgrupowane są one w kolekcjach obejmujących jeden rodzaj: jodły, jałowce, cisy.

Mi najbardziej podobają się różaneczniki. Są to krzewy o zimozielonych, skórzastych i błyszczących liściach, które można podziwiać cały rok. A najładniejszy z nich, różanecznik dahurski, zakwita także zimą. Wielu osobom podobają się jałowce, a w szczególności jałowiec łuskowaty charakteryzujący się pięknym, niebieskim zabarwieniem i jałowiec nadbrzeżny o bardzo długich igłach.

Należy zwrócić też uwagę na rosnący niedaleko od kolekcji jałowców krzew
oliwnika z powodu jego srebrzystego zabarwienia i intensywnego zapachu. Dalej widzimy świerki: serbski, z biegnącymi pod spodem igieł białymi paskami i łukowato wygiętymi gałęziami, kaukaski z igłami krótkimi, grubymi i tępo zakończonymi i biały w kształcie regularnego stożka. Przyglądamy się jodłom: górskiej, olbrzymiej, balsamicznej, koreańskiej i najbardziej okazałej - kalifornijskiej.

A dzieci najbardziej zachwyca - oczko wodne. Są tam ryby, żaby, a także ptaki wodne - w większości kaczki, które podpływają do samego brzegu. Rosną tam wierzby i przepiękne nenufary jak z filmu "Noce i dnie". Nieopodal można zobaczyć kolekcję cisów oraz dębów, które przysłaniają trochę widok na dolinę Sokołdy.

Po zejściu ze wzniesienia oglądamy ciekawe drzewko pochodzące z Azji - kolcosił drzewiasty, którego pień i gałązki pokryte są ostrymi kolcami. Odwiedzamy drewniana chatkę, prosto z bajki i leśna dróżką dochodzimy do przepięknej łąki na której jest plac zabaw z bezpiecznymi, drewnianymi zabawkami i piknikowe ławki, na których można usiąść i odpocząć.

To unikatowe miejsce na skalę europejską, a większość moich znajomych mieszkających w Białymstoku nigdy o nim nie słyszała, dlatego postanowiłam zgłosić je do konkursu.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:52:30
Katarzyna Kozioł poleca - Dolina Baryczy
Jest takie miejsce też na Dolnym Śląsku, gdzie warto spędzić niejeden weekend. To miejsce to cudna Dolina Baryczy, gdzie dzika natura przeplata się z szeregiem atrakcji dla spragnionych wypoczynku turystów. Dolina Baryczy to miejsce magiczne, wokół lasy, stawy, dzikie ptaki i zwierzęta, naprawdę cuda natury. Polecam zwiedzanie tego miejsca w sposób przemyślany i nieinwazyjny, musimy dbać o walory turystyczne i przyrodnicze Doliny Baryczy ze względu na przyszłe pokolenia, im też coś się należy:). Zapraszam na smacznego karpia, leśne safari, łowienie rybek, obserwację ptaków, itp. do mojej pięknej Doliny Baryczy.
Urloplany Urloplany Wysłany: 2012-06-08 16:53:55
Sebastian Wnukowicz poleca - plaże nad Świdrem koło Otwocka
Chciałbym polecić, szczególnie Warszawiakom, jak w ciągu 15-30 min przenieść się w nadmorski klimat. Otóż wystarczy wybrać się na piękne plaże nad Wisłą na wysokości Otwocka, tam gdzie rzeczka Świder uchodzi do Wisły.

Plaże te w niczym nie przypominaja tych miejskich. Są dużo szersze i dłuższe, z fantastycznie drobnym, iście nadmorskim piaskiem. Panuje tam spokuj, nie ma tłumów i jest niespotykanie czysto. Za plażą rozciąga się kilkumetrowa skarpa i las (kolejne nadmorskie skojarzenie). W gorące i bezwietrzne dni, wystarczy zbliżyć sie do wody by dało sie odczuć ożeźwiający ciąg powietrza znad nurtu.

Trafilismy tam ze znajomymi z małymi dziećmi podczas majowych upałów i naprawdę czuliśmy sie jak na nadmorskiej plaży, a jedyne czego brakowało to szum fal... Dodatkową atrakcją szczególnie dla dzieciaków jest możliwość brodzenia w Świdrze, który u ujścia ma ok.15 metrów szerokości i max. 0.5 glębokości.

Wersje językowe

urlopletter

Zapisz się na nasz newsletter, to nie kosztuje.
Zobacz archiwum
Ważne! Nikomu nie udostępniamy Twojego adresu

Kursy walut

EUR
4.29
USD
3.84
CHF
3.83
GBP
4.87
Średnie kursy, 25-05-2019
Żródło: NBP

Zasady cookies

Nasz portal używa plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.