Blogi z podróży
Willa Home

ul. Tadeusza Kościuszki 20
87-720 Ciechocinek

Dlaczego warto dodać | Ostatnio dodane

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2019
pn wt śr cz pt sb nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

linki

NASZA SONDA

Kartą, czy gotówką? Jak płacisz za granicą?
obojętnie
nie jeżdżę za granicę
wyłącznie kartą
tylko gotówką
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych „RODO”. Prosimy o zapoznanie się, jak będziemy przetwarzać Państwa dane po 25 maja 2018 r. Szczegóły: zakładka "Dane osobowe, Regulamin. Polityka prywatności" w dolnym menu strony.

Porady użytkownika Beata1612

Praktyczne porady dla podróżujących z dziećmi - LUCYNA

Jeśli twoje dziecko podróżuje samotnie, powinieneś napisać mu kartkę lub dać kalendarz ze wszystkimi numerami telefonów i adresami, które mogą być przydatne, kiedy dotrze do docelowego miejsca przylotu/przyjazdu.
Nie licz na to, że małe dziecko będzie skłonne jeść posiłek i przekąski serwowane przez personel pokładowy samolotu! Małe owocowe przekąski do żucia świetnie sprawdzają się w czasie startu i lądowania samolotu, gdy zatyka w uszach. Poza tym dziecka odwróci uwagę dziecka od stresującego lotu.
Kiedy podróżujesz z dziećmi samolotem, jeśli to możliwe rezerwuj lot na godziny poza szczytem (późno w nocy, w środku dnia oraz od poniedziałku do czwartku). Jest szansa, że znajdziesz wolne miejsca, by twoje dzieci mogły się rozłożyć i przespać. Przybądź wcześnie na lotnisko, by uniknąć pośpiechu. Bieg przez długi terminal lotniska jest dość trudny lub nawet niemożliwy, gdy trzymasz dziecko na ręku lub na plecach.
Kiedy podróżujesz z małymi dziećmi, weź ze sobą pokrywy do gniazdek elektrycznych. Większość hoteli zaniedbuje tę sprawę i nie umieszcza w pokojach gniazdek elektrycznych zamykanych pokrywą. Gdy gniazdko elektryczne nie posiada takiej pokrywy i znajduje się na wysokości dziecka, grozi porażeniem. W przypadku pokoi wyposażonych w kuchenki mikrofalowe i piecyki elektryczne, odłącz urządzenia od zasilania lub wyciągnij gałki/przyciski, gdy nie używasz urządzenia.
Kiedy podróżujesz z dziećmi, upewnij się czy spakowałeś dla siebie i twoich dzieci odzież na zmianę. Może się zdarzyć tak, że podczas podróży twoje dziecko obleje słodkim napojem twoją odzież. Wówczas będziesz potrzebować odzieży na zmianę. Inna wskazówka, zawsze miej w bagażu podręcznym napój w małej butelce plastikowej lub kartoniku, ponieważ gdy twoje dziecko poczuje się spragnione, nie będziesz musiał/a czekać na stewarda lub szukać sklepu.
Gdy podróżujesz z małymi dziećmi, które chwilę nie mogą usiedzieć w jednym miejscu, największym zmartwieniem jest „Co stanie się, gdy zaginie moje dziecko?”. Tu znajdziesz radę, która pomoże ci pozbyć się tego zmartwienia. Przed rozpoczęciem podróży, odwiedź najbliższy szpital (oddział dla noworodków) i zapytaj, czy posiadają plastikowe bransoletki dla każdego z twoich dzieci. Najczęściej posiadają. W plastikowej bransoletce umieść karteczkę z wszystkimi informacjami teleadresowymi, które umożliwią kontakt z tobą w przypadku zaginięcia dziecka. Jeśli podróżujesz do kilku obcych państw, możesz umieścić informacje w kilku językach.
Na lotnisku lub dworcu, możesz bardzo łatwo zgubić dziecko, które z natury jest bardzo ruchliwe. Możesz na nadgarstku dziecka założyć bransoletkę, która będzie łańcuszkiem przypięta do twojej bransoletki. Obiecaj dziecku, że otrzyma twoją bransoletkę, jak przejdziecie bramki na lotniku i znajdziecie się przy samolocie.
Jeśli podróżujesz z dzieckiem samolotem upewnij się, czy torebka na wymioty znajduje się przy fotelu twojego dziecka.
Kiedy udajesz się w długą podróż z dzieckiem poniżej 6 roku życia, załóż mu pieluchę. Jeśli twoje dziecko nie chce nosić pieluchy, noś ze sobą rękawiczki jednorazowe i załóż pieluchę, kiedy będą zgłaszać potrzebę.
Upewnij się, czy twoje dzieci nie chcą skorzystać z toalety zanim opuścicie halę odlotów i udacie się do samolotu. W samolocie można korzystać z ubikacji dopiero po starcie.
Zawsze trzymaj ostatnie zdjęcie twojego dziecka w portfelu- na wypadek, gdybyś zgubił dziecko w zatłoczonym miejscu i potrzebował pomocy w odnalezieniu go.
Spakuj w torbę zamykaną na zamek: całodzienne ubranie, odzież na zmianę, dostateczną liczbę pieluch, żywność. Rzeczy na każdy dzień podróży zapakuj w oddzielną przegrodę zamykaną na zamek. Na każdy dzień, jeden zestaw odzieży dla dziecka, a resztę zaopatrzenia włóż do płóciennej torby i jesteś gotowy do podróży.
Kiedy podróżujesz z dzieckiem, które ma problemy zdrowotne, upewnij się czy posiadasz ze sobą rozpoznanie choroby- to może być wypis szpitalny lub tabliczka na łańcuszku. Upewnij się, czy masz ze sobą numer telefonu do lekarza prowadzącego i specjalistów, pod których opieką medyczną jest twoje dziecko.
Kiedy podróżujesz z dziećmi, napisz im kartkę z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu, miejscem pobytu oraz informacją „Zgubiłem się, proszę wezwij moich rodziców”. Upewnij się, czy dziecko nosi kartkę z tą informacją w swojej kieszeni lub portfelu. Powiedz dziecku, żeby pokazało tę kartkę napotkanej kobiecie, gdyby się zagubiło w tłumie. Na pewno ktoś mu pomoże. Dzieci często nie pamiętają nazwy hotelu lub ulicy, przy której mieszkają podczas krótkiego wakacyjnego pobytu. Kartka z adresem z pewnością pomoże im odnaleźć hotel.
Weź ze sobą wilgotne chusteczki pielęgnacyjne, które pomogą oczyścić ręce twojego dziecka z zabrudzeń, tłuszczu i bakterii, gdy nie ma możliwości skorzystania z toalety i wody. Możesz również użyć chusteczek dla dzieci nie tylko do czyszczenia rąk i twarzy, ale również do usunięcia plam z ubrań.
Jeśli udajesz się w podróż samolotem, przed wyjazdem udaj się do laryngologa, by sprawdzić, czy twoje dziecko nie ma jakieś infekcji ucha.

 

Gry, zabawy i inne pomysły, które sprawią, że naszemu dziecku będzie podobać się podróż i nie będzie się nudzić:
Zabierz ze sobą słuchowiska, bajki dla dzieci i muzykę na płytach CD, mnóstwo tanich i lekkich zabawek oraz nowe książki.

Odkryliśmy, że najlepszym zajęciem dla dziecka w podróży może być wspólne czytanie bajek i innych książek dla dzieci. Większość dzieci uwielbia rysować i kolorować, dlatego warto w podróż zabrać ze sobą książeczkę do rysowania lub kolorowania. Podróżując całą rodziną, możecie również zagrać w kalambury, rysując proste obrazki, które dziecko z pewnością będzie chętnie odgadywać. To wspaniała zabawa. Dzieciom, które nie lubią czytania książek i malowania, podróż umili przenośna konsola gier.

Doskonałym pomysłem, jaki sprawdza się podczas długiej podróży samochodem z dziećmi są gry planszowe. Dla każdego dziecka musicie zabrać w podróż zwykłą tackę kuchenną, która idealnie nadaje się do układania puzzli, gier planszowych i gry w karty. Urządzenia, które z pewnością umilą dzieciom podróż samochodem to: przenośne odtwarzacze DVD z bajkami i filmami dla dzieci, przenośne konsole gier, ipody. Warto mieć ze sobą w podróży choć jedno z tych urządzeń.


Przed wyjazdem koniecznie udaj się do sklepu z zabawkami i kup garść niedrogich zabawek, maskotek i innych rzeczy, które mogą sprawić dziecku radość (rzeczy powinny być dostosowane do wieku dziecka). By dzieci nie kłóciły się, nie płakały i nie narzekały, nagradzaj je nowymi tanimi, zabawkami co 100 kilometrów, lub co 45 minut. Sprawi im to dużo radości i będą posiadały wiele nowych przedmiotów, którymi będą mogli bawić się przez całe wakacje.    
Kiedy podróżujesz samochodem, autobusem, pociągiem czy samolotem, świetną rozrywkę zapewnią twoim dzieciom naklejki wielokrotnego użycia. Twoje dziecko może przyklejać je do szyb i odklejać. Również lizaki i cukierki mogą umilić podróż twojemu dziecku i sprawić, że nie będzie marudził.

Owiń aluminiową folią różnego rodzaju cukiereczki, np. typu lentilki. Małe dzieci uwielbiają rozpakowywać niespodzianki, by zobaczyć, co znajduje się w środku. Ta rada doskonale sprawdza się podczas lotu samolotem.

Aby zapewnić dziecku rozrywkę i pozytywnie wpłynąć na jego zachowanie w czasie lotu samolotem, kup swojemu dziecku niewielką walizkę na kółkach. Walizkę dziecka wypełnij niespodziankami. Pozwól dziecku pchać własną walizeczkę, a w czasie lotu wyciągaj z walizki dziecka po jednej niespodziance co 30 minut. Twój maluch będzie zachwycony i nie będzie marudził, a podróż upłynie wam szybko i przyjemnie.


Wcześniej przygotuj się do podróży. Załóż zeszyt, w którym umieścisz zapiski z podróży. Na górze każdej strony umieść datę wpisu do zeszytu. W czasie podróży, ty i twoje dziecko może w wolnych chwilach robić zapiski, co robiliście danego dnia, wklejać broszury, zdjęcia i podpisy ludzi, np. od kelnera z okazji okolicznościowego święta. Możecie również rysować w zeszycie obrazki przedmiotów i miejsc widoków, które widzieliście. Wasz zeszyt będzie zawierać wspaniałe wspomnienia i przygody z wakacji, którymi będziecie mogli dzielić się z rodziną, ze znajomymi po powrocie z podróży.

Kup niedrogi aparat fotograficzny dla dziecka, przy którym wystarczy nacisnąć spust migawki, aby zrobić zdjęcie. Przy zakupie aparatu dla dziecka zwróć uwagę, czy aparat jest prosty, wodoodporny oraz wytrzymuje silne wstrząsy i upadki. Aparat fotograficzny z pewnością zajmie i zafascynuje dziecko. Dziecko nauczy się robić zdjęcia i będzie mogło stworzyć swój pierwszy pamiętnik ze zdjęciami z wakacji.


Podczas długiej podróży samochodem z dziećmi, zabierz ze sobą zeszyt z wpisanymi uprzednio nazwami miast, przez które będziecie przejeżdżać. Następnie w czasie podróży, informuj na bieżąco dzieci przez jakie miasto przejeżdżacie, wówczas one odkreślą w zeszycie zaliczone miasto. Wówczas dzieci mają pogląd na to, jaką część trasy podróży już pokonaliście i jak daleko macie do miejsca destynacji.

Jeśli podróżujesz samochodem lub samolotem, możesz pokazać na mapie twojemu dziecku trasę, którą aktualnie podróżujecie. Nawet małym dzieciom ogromną frajdę sprawia śledzenie trasy na mapie. Pokaż dziecku broszury ze zdjęciami miejsc, które będziecie zwiedzać i poczytaj dziecku na temat tych miejsc, posługując się przewodnikiem.


Aby ułatwić dzieciom zapamiętanie miejsc, do których podróżowali, kupujemy kartki pocztowe ilustrujące miejsca, które odwiedziliśmy i na odwrocie każdej z pocztówek wpisujemy informacje, które dzieci chciałyby zapamiętać. Po powrocie z wycieczki wpinamy pocztówki do jednego segregatora. W ten sposób dzieci posiadają zgromadzone przez siebie swoje własne, wyjątkowe wspomnienia z wakacji.

Tu znajduje się świetny pomysł na długą podróż samochodem z całą rodziną: Napisz tytuły ulubionych piosenek twoich dzieci na oddzielnych karteczkach papieru. Umieść losy z tytułami tych piosenek w torbie lub małym pudełku. W czasie jazdy, niech każde z dzieci wylosuje z pudełka kartki z tytułami piosenek, które następnie będą musiały zaśpiewać.

Podróżując z dziećmi samochodem, możecie zabawić się w odgadywanie marek i modeli przejeżdżających samochodów. Małe dzieci mogą nauczyć się kolorów poprzez rozpoznawanie kolorów przejeżdżających samochodów. I koniecznie naucz się śpiewać kilku piosenek dla dzieci. Nawet, jeśli twój głos nie jest zbyt piękny, bądź pewien, że rozbawisz dziecko. Jeśli to wszystko nie zdaje egzaminu, powiedz dziecku, że może pokiwać innym pasażerom z przejeżdżających obok ciebie samochodów.

Foteliki samochodowe dla dzieci: Nie ma nic lepszego jak zrobienie krótkiej przerwy w czasie podróży samochodem na gimnastykę i rozprostowanie kości. Jeśli twoje dziecko podróżuje w foteliku samochodowym, to zdecydowanie będzie potrzebować ruchu znacznie częściej niż ty. Poszukaj bezpiecznego miejsca na parking, gdzie będzie możliwość nie tylko postania, ale również gimnastyki, gry w piłkę itp. Trzymaj się zasady: 20 minutowa przerwa na postój, co każde dwie godziny jazdy.


Czas na przekąski w czasie podróży: W czasie podróży nieodzowne okazują się: napoje w kartonikach, lekkostrawne przekąski łatwe do pogryzienia (kruche ciastka, krakersy, precelki, paluszki), wilgotne chusteczki kosmetyczne, serwetki i woreczki na śmieci. Dla każdego dziecka przygotuj jeden zestaw przekąsek

Jeśli udajesz się z dzieckiem w podróż samolotem, zapakuj dla dzieci napoje w kartonikach ze słomką i butelkowane oraz przekąski jak owoce, żelki, paluszki, precelki, krakersy. W ten sposób sprawisz im radość i dasz zajęcie na czas lotu. Te słodkości i przekąski pozwolą dzieciom lepiej znieść zmiany ciśnienia w kabinie samolotu, objawiające się zatykaniem w uszach. Dla młodszych dzieci, przygotuj napój w butelce ze smoczkiem, którą należy podawać by zmniejszyć zjawisko zatykania w uszach. Dla starszych dzieci mogą być gumy do żucia.                              

Dodano: 25.10.2010 22:46
Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019
Komentarze: 0

Wersje językowe

urlopletter

Zapisz się na nasz newsletter, to nie kosztuje.
Zobacz archiwum
Ważne! Nikomu nie udostępniamy Twojego adresu

Kursy walut

EUR
4.25
USD
3.78
CHF
3.84
GBP
4.73
Średnie kursy, 21-07-2019
Żródło: NBP

Zasady cookies

Nasz portal używa plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.